Lietuvos kompozitorių sąjunga

25-osios tarptautinės konferencijos „Muzikos komponavimo principai“ tema - sintezės fenomenas

2025-04-08

None

2025 m. lapkričio 12–14 dienomis Vilniuje vyks 25-oji tarptautinė konferencija „Muzikos komponavimo principai: sintezės fenomenas“. Renginys skiriamas M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms.

Sintezė (gr. synthesis – jungimas, derinimas) – vienas iš kertinių bet kokio kūrybinio proceso ir rezultato dėmenų. Šia tema siekiama ne tik paskatinti gilintis į tarpsritinių sąveikų paslaptis ir jų muzikines potencijas, bet tuo pačiu atliepti ir įstabaus lietuvių menininko M. K. Čiurlionio kūrybinių sintezių genialumą jo 150-tųjų gimimo metinių proga. Šiuo renginiu užbaigiamas pastarųjų metų konferencijų triptikas: 23-ioji nagrinėjo nacionalumo ir globalumo sąveiką, 24-oji – etniškumo ir šiuolaikybės tarpusavio potencijas, tuo tarpu 25-oji kviečia gilintis į sintezę kaip į fenomeną, kurio kloduose glūdi genialūs kūrybiniai sprendimai. Pastarieji apima įvairias, neretai daugybines sintezes: etnines, kultūrines, menų, technologijų, idėjų, etc. Kūrėjo užduotis yra atrasti tą trapų balansą tarp skirtingos prigimties ir neretai iš pažiūros nesuderinamų sričių, idant sukurtų naują organišką visumą.

Kviestinis lektorius: Prof. Michael Finnissy (kompozitorius, Sautamptono universiteto muzikos profesorius emeritas (University of Southampton, UK).

Konferencijos aktualijas atliepia siūlomos potemės:
•    Sintezė kaip kūrybiškumo šaltinis: teorinės, istorinės, filosofinės įžvalgos.
•    Etninių, kultūrinių aspektų sintezės ir sąveikos kompozicinėje praktikoje.
•    Menų sintezės ir jų atmainos muzikinėje praktikoje: sintezė, sinkretizmas, sąveika etc.
•    Skirtingų sferų absorbcija ir realizacija kompozicinėje praktikoje: garsų tapyba, iliustratyvumas, programiškumas, konkrečioji muzika, konceptualusis menas, garso menas, multimedija etc.
•    Muzikos ir technologijų sąveikos potencijos šiuolaikinėje komponavimo praktikoje.
•    Sintezė – kertinis Čiurlionio genialumo faktorius? Skirtingų sričių, menų, kultūrinių realijų sąveika Čiurlionio kūryboje.

Paraiškas (pranešimo anotaciją ir trumpą biografiją) siųsti elektroniniu paštu: pmc.lmta@gmail.com. Anotacija turi būti ne ilgesnė nei 500 žodžių. Pranešimo trukmė apie 20–25 min. Konferencija vyksta anglų kalba. Esant poreikiui, dalyviams suteikiama galimybė pranešimus pristatyti nuotoliniu būdu.

Paraiškas galima siųsti iki 2025 m. rugsėjo 1 d. imtinai. Visos paraiškos bus įvertintos konferencijos mokslinio komiteto, o apie rezultatus bus pranešta visiems pateikėjams iki rugsėjo 20 d. 

Dalyvio mokestis* (tik atrinktiems dalyviams):
pristatant gyvai – 30 €
nuotoliniu būdu – 50 €

Kasmet konferencijos pagrindu yra sudaromas recenzuojamas (peer reviewed) leidinys „Muzikos komponavimo principai“, kuriame bus publikuojami atrinkti konferencijos dalyvių straipsniai.
 
Renginį organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Konferencijos mokslinis komitetas:
Prof. dr. Rimantas Janeliauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Prof. dr. Antanas Kučinskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Prof. dr. Mārtiņš Viļums (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
Doc. dr. Marius Baranauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. Roger Redgate (Londono Goldsmiths universitetas, Jungtinė Karalystė) 
Prof. Miloš Zatkalik (Belgrado menų universitetas, Serbija) 
Prof. dr. Pavel Puşcaş (Cluj-Napoca Muzikos akademija, Rumunija) 
Dr. Bert Van Herck (Naujosios Anglijos konservatorija, JAV) 
Dr. Jānis Petraškevičs (Jāzepo Vītuolio Muzikos akademija, Latvija) 
Dr. Martin Vishnick (Jungtinė Karalystė) 

Konferencijos koordinatoriai:
Doc. Dr. Marius Baranauskas
Dr. Andrius Maslekovas

Organizatorių inf.

Grįžti į naujienų sąrašą